Deze gemarineerde champignons voor op de BBQ zijn super eenvoudig te maken en smaken ook super!
Dit maak je best wel een uurtje op voorhand klaar zodat de smaken goed in de champignons kunnen trekken.
Gemarineerde champignons met look
Veel hebben we niet nodig om dit te maken:
- 1 bakje champignons
- een flinke scheut olijfolie
- 2 el sojasaus
- 3 tenen look
- peper en zout
Doe de olijfolie en de sojasaus in een mengschaal. Pers de teentjes look erbij en doe er nog goed wat peper en zout bij. Alles goed mengen en de champignons er doorroeren. Zorg dat alle champignons goed vol hangen.
Laat dit een uurtje trekken zodat de smaken goed in de champignons trekken.
Verwarm de BBQ tot 200 graden en zet de champignons ongeveer 20 minuten in de BBQ op indirect vuur.
Afwerken kan je eventueel nog doen met peterselie.
Dit kan je serveren bij je vlees maar evengoed als een aperitiefhapje.
Smakelijk!
Vergeet zeker niet van ook onze andere BBQ recepten te bekijken!
Volg mij op Social Media:
Weet je dat ik even na moest denken wat je met ‘look’ bedoelde? Knoflook natuurlijk! En mjam, wat vind ik dat lekker. Ik kook veel Indisch dus ik ben gewend aan veel knoflook (of petehbonen. Net een graadje sterker en ook zoooooo lekker) en ui. Champignons is nu net het enige wat mijn dochtertje niet zo lekker vindt (voor de rest eet ze namelijk werkelijk alles). Maar ik probeer het wel zo nu en dan ‘in te voeren’ want je smaak verandert met de jaren.
Oow heerlijk zeg , ik eet de laatste tijd steeds vaker vegan en ben gek op champignons. Als van de week de bbq aan gaat dan maak ik ze zeker zo
Oeh, ik ben dol op champignons! Ga deze zeker eens maken voor op de bbq, lekker.
Heerlijk hoor! Smaakbommetjes met een minimum aan werk!
Hmm lekker, het water loopt me in de mond.